אודות לשם

בקיץ 2013 עלה על הקרקע הישוב לשם כחלק מגוש ישובי מערבא הנמצאים במערב השומרון. הגוש כולל את הישובים פדואל, עלי זהב, לשם וברוכין ונמצא במרחק כ-45 דקות מתל אביב ו- 50 דקות מירושלים.

 

מבחינה מוניציפאלית, לשם הינה שכונה בתוך עלי זהב ובפועל, המועצה מכירה בנו כישוב נפרד.

לשם הינה אגודה שיתופית המתנהלת באופן עצמאי ומנהלת ממשקים עם עלי זהב בתחומים שונים כגון דואר, מים, בטחון, חינוך (בי"ס משותף ללשם ועלי זהב) ותחבורה.

היישוב הינו חלק ממועצה איזורית שומרון.

 

לשם התאגדה טרם הקמתה ע"י הרוכשים הראשונים כך שהקהילה החלה לתסוס כשנתיים לפני העליה לקרקע. כבר אז ובטרם עלו דחפורים לעבודות התשתית החלו התושבים תורמים מזמנם ומרצם ונותנים כתף לבניה רוחנית ופיזית של הישוב .

פן מיוחד זה מאפין את הישוב עד היום- כמעט בכל נישה הקשורה להתפתחות וצמיחת הישוב ישנה פעילות מרובה בהתנדבות של התושבים שדוחפים ומקדמים זאת "אם אין אני לי מי לי"

כיום, הקהילה מונה כ 280 משפחות והישוב בעתיד צפוי להכיל כ- 700 יחידות דיור עם כ- 3,500 תושבים. ככלל כל גוש מערבא צפוי לתנופת בניה מסיבית בשנים הקרובות.

 

מאפייני הישוב:

 

  • קהילתי דתי
  • ממוצע הגילאים אמצע שנות השלושים וכיום עיקר חתך גילאי הילדים מינקות ועד גיל עשר.
  • הילדים לומדים במסגרות חינוך בישוב או בפדואל השכנה.  בישוב כיום שני מעונות תמ"ת בנהול עצמי, 9 גני ילדים ובית ספר צומח לילדי כיתה א'- ד'. ילדי כיתות ה' ומעלה לומדים בבית הספר השכן בפדואל. נוער גדול יותר לומד בתיכונים אולפנות וישיבות בשומרון הקרוב.
  • היישוב מנוהל ע"י וועד האגודה, אשר לו הסמכות לקבל החלטות ציבוריות. וועד האגודה נבחר בבחירות פעם בשנתים.
  • מזכיר היישוב -בעל תפקיד בשכר האמון על הניהול השוטף ביישוב ועל הוצאה לפועל של מדיניות הוועד
  • ליישוב רכזת קהילה, אשר בשיתוף עם חברי הוועד והוועדות השונות מקדמים ויוזמים אירועים קהילתיים
  • ביישוב מגוון רחב של פעילויות ואירועים, החל משיעורי תורה בשבתות וימי חול, חוגים לילדים באמצע שבוע,תנועת עז, בני עקיבא, התכנסויות במועדים וימים טובים
  • אתגר מרכזי ביישוב הוא תחום הקליטה ולאור זאת, כל משפחה חדשה מקבלת לאחר הגעתה ליישוב משפחה מלווה שתסייע לה להיקלט היטב ביישוב, החל מעדכונים וכלה בהיכרות עם משפחות נוספות
 
 

אנו ביישוב "לשם" מברכים כל משפחה חדשה המבקשת להצטרף ורואים בה אפשרות למנוף איכות הקהילה.

סרט לכבוד טקס הקמת היישוב ״לשם״

לשם - בית מאבנים טובות
לשם ישוב קהילתי, עלי זהב מערב 7194900
טל: 03-7710066, פקס: 03-6423241, דוא"ל: [email protected]
צרו קשר
הוקם ע"י MeyData